2024.05.04. 21:09

QHB-Eger: az FTC elleni győzelem újabb esélyt adott a bennmaradásra

Az NB I.-es tagság meghosszabbításáért küzdő QHB-Eger óriási csatában, két góllal múlta felül a már biztos negyedik helyezett FTC-Green Collect együttesét.

Az egri Francisco Silváék (jobbról) csúsztak-másztak a győzelemért

A férfi NB I. 24. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–FTC-GREEN COLLECT 28–26 (13–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Andorka M., Huczker R.
EGER: ÁGOSTON – Maracskó 4, Nastaj 3, Tóth K., Zennadi 4, F. Silva 2, Száva 4. Csere: KISS G., TÓVIZI 3, Döme, KAVIN 4, BOROS B. 3, Lezák 1. Edző: Tóth Edmond
FTC: Borbély – Bujdosó 2, Füzi 3, Bognár A. 3, J. Mikita 3 (3), Kovacsics 3, LÉKAI 5 (1). Csere: Győri K. 1 (kapus), IMRE B. 5, Debreczeni 1, Fülöp P., Szepesi Zs., Pordán. Edző: Pásztor István
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–4, 18. p.: 7–7, 24. p.: 8–9, 36. p.: 16–13, 42. p.: 21–16, 48. p.: 24–20, 54. p.: 26–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/–, ill. 5/4.
A Nagy Bencét, Balogh Zsoltot, Prainer Viktort és Ónodi-Jánoskúti Mátét is nélkülöző FTC úgy lépett a Kemény Ferenc Sportcsarnok parkettjére, hogy a Tatabánya Balatonfüred elleni győzelmével már biztos negyedikként zárja a bajnokságot. Eközben a QHB-Eger ádáz harcot vív az NB I.-es tagság meghosszabbításáért, a végelszámolásnál minden pontnak hatalmas jelentősége lehet. Ez meg is látszódott az egriek játékán, akik óriási elszántsággal vetették magukat a küzdelembe.
Az első félidő nagy részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első jelentősebb különbség a 37. percben négygólos hazai vezetésnél (17–13) mutatkozott. A 42. percben 21–16-os állás is szerepelt az eredményjelzőn, a végjátékra azonban ismét szorossá vált a találkozó. Három perccel a vége előtt Győri Kristóf üres kapus góljával 26–25-re zárkóztak a fővárosiak, de az egriek keze ezek után sem remegett meg. Az utolsó percben az algériai beálló, Abdeljalil Zennadi duplázott, bebiztosítva ezzel a győzelmet.
A mérkőzésen végig kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Marczika Barnabás szemsérülése miatt egyedüli kapusként maradt Ágoston Ágon, aki 36 lövésből 15-öt hárított, ami 42 százalékos hatékonyság.
A hátralévő két fordulóban a Fejér B.Á.L. Veszprém és a Carbonex-Komló vár az egriekre. A biztos bennmaradáshoz legalább három pontra lesz szükség.

TÓTH EDMOND: – Nyerni kellett, hogy életben tartsuk a reményeinket a bennmaradásra. Küzdöttünk, hajtottunk, mindent megtettünk, ami tőlünk telt. Ágoston Áron extra teljesítménye mellett fontos volt az is, hogy a csereként pályára lépők is nagyszerűen szálltak be a meccsbe.
PÁSZTOR ISTVÁN: – A jelenlegi formánkat felülmúlta az Eger, megérdemelt a győzelme. Tizenkét technikai hibát vétettünk, emellett a helyzetkihasználásunk is nagyon akadozott. Az ellenfél kapuja előtti bizonytalanság a vereség legfőbb oka.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–Fejér-B.Á.L. Veszprém, május 10., péntek, 18.00.